Informujemy o obowiązku sprawdzenia czy nowo zatrudniana osoba nie figuruje w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym szczegółowe informacje dla członków w części kodowanej serwisu w dziale prawo..........W części kodowanej serwisu informacja po zmianach dotycząca kodów resortowych.........W części kodowanej serwisu pismo wysłane do Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w sprawie eZLA ........ Informujemy, iż z dniem 31.12.2017 r. upływa termin obowiązywania programów dostosowawczych dla podmiotów, których pomieszczenia nie spełniały warunków ogólnoprzestrzennych i sanitarnych informacje z instrukcją dla członków w części kodowanej serwisu oraz w mailach .........Termin 31.12.2017 r. jest więc terminem ostatecznym na dostosowanie się do tych wymogów informacje z instrukcją dla członków w części kodowanej serwisu oraz w mailach
Nadmiar ciepła też szkodzi
Biuro Federacji PZ, 2018-03-06 14:49:05

Podkręcanie kaloryfera podczas choroby to powszechna praktyka. Zwłaszcza rodzicom wydaje się, że przeziębione dziecko musi mieć ciepło, a nawet gorąco. Lekarze rodzinni jednak przestrzegają, że to błąd. Taki pogląd może doprowadzić do przegrzania, a to nie sprzyja powrotowi do zdrowia.
- Jest nawet wręcz przeciwnie - tłumaczy lekarka Joanna Zabielska-Cieciuch z Porozumienia Zielonogórskiego. - Ok. 23 st. C. w pomieszczeniu to optymalna temperatura, zarówno dla zdrowych, jak i dla chorych. Gdy jest zbyt gorąco, spada odporność, organizm trudniej sobie radzi z termoregulacją, co przy podwyższonej temperaturze ciała ma ogromne znaczenie. Przegrzany pokój to na ogół także suche powietrze, które fatalnie wpływa na błony śluzowe,m.in. nosa i gardła, doprowadzając do ich przesuszenia.
Lekarze podkreślają, że w sezonie grzewczym (czyli każdej zimy) trafia do nich wielu pacjentów z objawami potocznie nazywanej choroby kaloryferowej - czyli z męczącym kaszlem, który jest efektem właśnie przesuszenia błon śluzowych. Żeby tego uniknąć, należy nie tylko obniżać temperaturę w mieszkaniu, często je wietrzyć, ale także stosować nawilżacze powietrza.
ZWIĄZKI      LINKI      PARTNERZY      REKLAMA      KONTAKT