Kim jest i jakie ma uprawnienia opiekun faktyczny pacjenta - info w części kodowanej serwisu FPZ oraz mailach. Udostępniamy dla Państwa platformę, dzięki której już teraz mogą Państwo przystępować do Kodeksu RODO info w części kodowanej serwisu FPZ oraz mailach. KOMUNIKAT STANDARD OCHRONY MAŁOLETNICH info w części kodowanej serwisu FPZ oraz mailach.
Wiceprezes Porozumienia Zielonogórskiego laureatem Nagrody Hipokratesa!
Federacja PZ, 2022-10-17 09:54:21

Pierwszy dzień XI Kongresu Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej zakończył się uroczystością wręczenia Nagród Hipokratesa. Jednym z dwóch laureatów jest Tomasz Zieliński, Wiceprezes Federacji Porozumienie Zielonogórskie.

Nagroda Hipokratesa przyznawana jest przez Polskie Towarzystwo Medycyny Rodzinnej za zasługi dla rozwoju medycyny rodzinnej m.in. w zakresie edukacji, nauki czy działalności na rzecz środowiska lekarzy rodzinnych. Tegoroczne wyróżnienia są szczególnie cenne z uwagi na ogromne zmiany, które od 1 października formalnie weszły do systemu opieki zdrowotnej, wprowadzając m.in. opiekę koordynowaną w POZ, a które poprzedzone były wieloma miesiącami ciężkiej pracy. „Jestem zaszczycony tak ważnym wyróżnieniem, bo za mną, ale i całym środowiskiem lekarzy rodzinnych miesiące wytężonej pracy na rzecz podnoszenia jakości opieki zdrowotnej w POZ i trudnej dyskusji o potrzebnych zmianach.” – mówi Tomasz Zieliński, wiceprezes Federacji Porozumienie Zielonogórskie, laureat Nagrody Hipokratesa.

Podczas uroczystości wręczenia nagrody Agnieszka Mastalerz – Migas, konsultant krajowa w dziedzinie medycyny rodzinnej i prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej podkreśliła istotną rolę Tomasza Zielińskiego w kreowaniu zmian, zarówno w przypadku rozwiązań z zakresu e-zdrowia, jak również troski o środowisko lekarzy rodzinnych. Podczas wystąpienia nie zabrakło też żartobliwej wzmianki o często trudnych dyskusjach i opiniach Zielińskiego, które niejednokrotnie spotykają się z zaskoczeniem, a nawet niezrozumieniem ze strony decydentów. Konsultant krajowa podkreśliła doskonałe poruszenie się Tomasza Zielińskiego po meandrach systemu opieki zdrowotnej oraz zawsze wysoki poziom zaangażowania w sprawy ważne dla środowiska lekarzy rodzinnych.

XI Kongres Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej to nie tylko uroczystość wręczenia nagród, ale również okazja do wymiany doświadczeń i dyskusji o kształcie medycyny rodzinnej i nadchodzących zmianach w POZ, w tym przede wszystkim w kontekście opieki koordynowanej. Nie zabrakło też panelu dyskusyjnego o potrzebach pacjenta, roli edukacji i roli Rzecznika Praw Pacjenta. W tym panelu udział wzięła Agata Sławin, ekspert Federacji Porozumienie Zielonogórskie i członek Zarządu Dolnośląskiego Związku Lekarzy Rodzinnych – Pracodawców. Dyskusja była intensywna, merytoryczna i niepozbawiona emocji. Kongres zgromadził liczne grono specjalistów i decydentów, bogaty był w panele dyskusyjne, warsztaty i prezentacje prac naukowych przygotowanych przez lekarzy rodzinnych.

„Nagroda Hipokratesa jest wyjątkowym wyróżnieniem, ale też motywacją do dalszych działań, bo choć za nami wiele miesięcy ciężkiej pracy, to przed jeszcze trudniejszy czas wdrażania zmian i rozmów o ich dalszym kształcie. Ta nagroda i uznanie ze strony środowiska lekarzy rodzinnych jest najlepszym dowodem na to, że podejmowane działania mają sens i stanowi doskonały impuls do tego, aby jeszcze lepiej i skuteczniej walczyć o pacjenta.” – dodaje Tomasz Zieliński.


Galeria zdjęć


ZWIĄZKI      LINKI      PARTNERZY      REKLAMA      KONTAKT