Nowe materiały edukacyjne w części kodowanej serwisu w dziale Biblioteka Lekarza dotyczące leczenia objawów zawrotów głowy różnego pochodzenia Nowe materiały edukacyjne w części kodowanej serwisu w dziale Biblioteka Lekarza dotyczące leczenia objawów zawrotów głowy różnego pochodzeniaNowe materiały edukacyjne w części kodowanej serwisu w dziale Biblioteka Lekarza dotyczące leczenia objawów zawrotów głowy różnego pochodzenia
Seniorzy zapłacą mniej za szczepionki przeciw grypie
Biuro Federacji PZ, 2018-06-28 08:41:23

Od 1 lipca osoby powyżej 65 roku życia będą miały dostęp do szczepień przeciw grypie z 50 proc. odpłatnością. Wynika to z projektu najnowszego obwieszczenia refundacyjnego, ogłoszonego przez Ministerstwo Zdrowia. Porozumienie Zielonogórskie ocenia ten pomysł jako krok w dobrym kierunku, choć propozycja federacji w tej sprawie szła jeszcze dalej.
- Kilka miesięcy temu postulowaliśmy wprowadzenie darmowych szczepień przeciwko grypie dla osób starszych, analogicznie do bezpłatnych leków dla seniorów 75 plus - przypomina Jacek Krajewski, prezes Federacji Porozumienie Zielonogórskie. - Zwracaliśmy uwagę przede wszystkim na to, że zgony z powodu grypy i jej powikłań najczęściej dotyczą osób starszych. Obok dzieci to także grupa najczęściej hospitalizowana z tej przyczyny. Grypa u seniorów ma zwykle cięższy przebieg, a powikłania są groźniejsze. Starsi pacjenci rzadko się szczepią, a nawet zachęcani przez swoich lekarzy argumentują, że nie stać ich na taki wydatek. Choć my postulowaliśmy 100-procentową refundację szczepionek, a rozwiązanie zaproponowane przez Ministerstwo Zdrowia spełnia ten postulat połowicznie, to przyjmujemy je z aprobatą. Zwłaszcza, że obejmuje większą niż proponowaliśmy grupę pacjentów. Miejmy nadzieję, że projekt w tym zakresie wejdzie w życie od 1 lipca i już w tym sezonie przełoży się na większą liczbę zaszczepionych seniorów, znajdujących się w najpoważniejszej grupie ryzyka.

ZWIĄZKI      LINKI      PARTNERZY      REKLAMA      KONTAKT