Procedury w pigułce - Szczepienia Covid-19 w części kodowanej serwisu FPZ w dziale Komunikaty. Procedury w pigułce - Szczepienia Covid-19 w części kodowanej serwisu FPZ w dziale Komunikaty. Procedury w pigułce - Szczepienia Covid-19 w części kodowanej serwisu FPZ w dziale Komunikaty.
Można jeszcze lepiej wykorzystać eWUŚ
Biuro Federacji PZ, 2020-03-26 10:41:46

NFZ wprowadził w systemie eWUŚ specjalny znacznik, który wskaże, czy pacjent jest jest objęty kwarantanną i w jakim terminie się ona skończy. Dzięki temu uniknie się sytuacji, w której pacjent zataja taką informację przed lekarzem przed wizytą, co większy bezpieczeństwo personelu medycznego i pozostałych pacjentów.

-Od kilku tygodni Porozumienie Zielonogórskie postulowało wprowadzenie takiego rozwiązania - mówi wiceprezes Federacji, ekspert Porozumienia Zielonogórskiego ds informatyzacji Tomasz Zieliński. - Informacje uzyskiwane tylko od pacjenta nie zawsze są wiarygodne (zdarzały się przypadki zatajania faktu z znajdowania się w grupie zagrożonych zakażeniem koronawirusem), a eWUŚ ma duży potencjał jako mechanizm przekazywania danych o pacjencie od systemów centralnych do lekarza, zwłaszcza lekarza rodzinnego. Oznaczenie faktu odbywania kwarantanny w tym systemie jest najprostszym i najbardziej skutecznym rozwiązaniem.

Tomasz Zieliński dodaje, że Federacja uczestniczyła od początku istnienia systemu w pracach nad jego doskonaleniem i wskazywała możliwości rozwoju. Zdaniem Porozumienia Zielonogórskiego eWUŚ mógłby być nośnikiem informacji o uprawnieniach dodatkowych, jak np. IB (inwalida wojenny) albo ZK (zasłużony honorowy krwiodawca). Innym oczekiwanym rozszerzeniem jest informowanie na bieżąco o programach profilaktycznych pod jakie podlega pacjent. W sytuacji kiedy coraz więcej danych o pacjencie jest gromadzone w systemie on-line możliwe byłoby również ostrzeganie lekarza o tym, że pacjent przebywa aktualnie w szpitalu dzięki czemu uniknęlibyśmy koincydencji świadczeń.
ZWIĄZKI      LINKI      PARTNERZY      REKLAMA      KONTAKT