Zaproszenie na webinar dedykowany członkom Federacji Porozumienie Zielonogórskie 23.04.2021. informacja w mailu i części kodowanej serwisu Zaproszenie na webinar dedykowany członkom Federacji Porozumienie Zielonogórskie 23.04.2021 informacja w mailu i części kodowanej serwisu Zaproszenie na webinar dedykowany członkom Federacji Porozumienie Zielonogórskie 23.04.2021 informacja w mailu i części kodowanej serwisu
AstraZeneca bez barier!
Biuro Federacji PZ, 2021-03-26 08:30:06

Nie ograniczać barierą wiekową szczepień populacyjnych produktem firmy AstraZeneca - to propozycja, z jaką Porozumienie Zielonogórskie zwróciło się do ministra zdrowia w obliczu coraz częściej zdarzających się przypadków odmowy skorzystania z tej szczepionki.
Takie zjawisko obserwują lekarze Porozumienia Zielonogórskiego w punktach szczepień, zorganizowanych w swoich przychodniach w całej Polsce. Najpierw pojawiły się informacje o dużej liczbie łagodnych niepożądanych odczynów poszczepiennych po podaniu szczepionki firmy AstraZeneca. Do tego doszły doniesienia o epizodach zatorowo-zakrzepowych, występujących w różnych krajach europejskich. Chociaż zdaniem ekspertów szczepionka ta jest bezpieczna i skuteczna, zła prasa zrobiła swoje. Zainteresowanie tym produktem spadło, pacjenci coraz częściej rezygnują, w niektórych punktach pojawiają się trudności z zebraniem chętnych do szczepień w wyznaczonych grupach wiekowych. Hamuje to tempo szczepień. Dlatego Porozumienie Zielonogórskie proponuje, by nie ograniczać barierą wiekową szczepień populacyjnych produktem firmy AstraZeneca. W opinii Federacji, umożliwi to przyspieszenie całej procedury i zwiększenie liczby zaszczepionych pacjentów, a przez to zbliżenie się Polaków do momentu uzyskania odporności populacyjnej.
ZWIĄZKI      LINKI      PARTNERZY      REKLAMA      KONTAKT